Виртуальный ТЕРМИНАЛ
Системы ЛИГА: Закон
Яндекс цитирования
META - украинская поисковая система
http://meta-ukraine.com
 
  Архив "НОВОСТЕЙ"
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
  День Месяц Год
   
   Новости за 21-12-2012

Найбільший в Україні пункт пропуску "Гоптівка" відкрито після реконструкції
 

Міжнародний автомобільний пункт пропуску "Гоптівка", який розташований у Харківській області, є одним із найбільших пунктів пропуску на східному кордоні нашої держави та найбільшим за фактичною пропускною спроможністю.

Пункт пропуску "Гоптівка" функціонує за постійною схемою з 1998 року. Із плином часу виникла необхідність у реконструкції цього митного поста. Вагомим поштовхом для цього стала підготовка до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Державна цільова програма підготовки до "ЄВРО-2012", затверджена Постанова Кабінету Міністрів України передбачила здійснення реконструкції міжнародного автомобільного пункту пропуску "Гоптівка". Необхідність реконструкції була зумовлена ще й різними показниками пропускної спроможності пункту пропуску "Гоптівка" та суміжного пункту пропуску "Нехотєєвка" Російської Федерації.

Реконструкцію міжнародного автомобільного пункту пропуску "Гоптівка" було розпочато у грудні 2011 року. Увесь будівельний процес проходив без припинення роботи посадових осіб митного поста. Але такий тернистий шлях був успішно подоланий харківськими митниками. У строк до 1 червня 2012 року на виконання доручення Голови Держмитслужби України, були завершені роботи, які дозволили забезпечити проектну пропускну спроможність пункту пропуску "Гоптівка" та унеможливили виникнення черг, конфліктних ситуацій під час додаткових пікових навантажень у зв'язку з проведенням футбольного чемпіонату ЄВРО-2012.

19 грудня 2012 року було проведено офіційне представлення результатів реконструкції. В урочистостях прийняли участь особисто начальник Харківської обласної митниці Сергій Іванов, заступник голови Харківської облдержадміністрації - керівник апарату Василь Хома, начальник Харківського прикордонного загону Леонід Хома, заступник начальника митного поста "Нехотєєвка" Бєлгородської митниці Олександр Саталов, керівник проектної організації ТОВ "Ароф" Тетяна Поливанова, головний інженер підрядник робіт з реконструкції ТОВ "Центренергобуд" Ростислав Соколовський, підрядник робіт - керівник ПАТ "Південспецбуд" Микола Шевякін, та інші посадові особи митниці.

Заступник начальника митниці Сергій Ралік доповів присутнім гостям, що у ході реконструкції "Гоптівки" було виконано такі вагомі роботи, як:

- змонтовано навіси в місцях прикордонного та митного контролю;

- улаштовано смуги руху автотранспорту, в тому числі 8 - додаткових: по 4 смуги на в'їзді в Україну та виїзді з України;

- встановлено павільйони для прикордонного та митного контролю на смугах руху;

- облаштовано місця стоянок вантажних транспортних засобів;

- збудовано нову трансформаторну підстанцію з джерелом резервного електроживлення;

- збудовано двоповерхову будівлю прикордонного та митного контролю, у тому числі для проведення митного контролю пішоходів;

- улаштовано майданчик контролю із застосуванням мобільного ідентифікаційно-скануючого комплексу;

- встановлено розподільчий паркан між напрямками руху та смугами "червоний" і "зелений" коридор;

- встановлено додаткові відеокамери.

Так, на даний момент функціонують 23 смуги руху: 11 на виїзд з України, і 12 смуг на в'їзд відповідно. При цьому можливе застосування реверсного руху. Проектні середньодобові показники пропуску громадян складають 20 тис. чоловік, транспортних засобів - 3 тис. одиниць. Варто наголосити, що це лише проектні показники, насправді ж працівникам митного поста іноді доводиться здійснювати митний контроль та митне оформлення громадян і транспортних засобів у кількості, більшій за проектну. Професіоналізм особового складу та вміння мобілізації сил колективу керівництвом митниці та безпосередньо начальником митного поста - ось ті критерії, які слугують запорукою ефективної та злагодженої роботи.

Завдяки досвіду, який був одержаний митницею в період підготовки та реалізації відповідних заходів під час ЄВРО 2012, а також зважаючи на динаміку до щорічного збільшення пасажирського та транспортного потоку через державний кордон з Росією, митницею, у взаємодії із прикордонною службою, протягом завершення реконструкції вжито додаткових організаційних заходів, які дозволяють в цей час забезпечити пропускну спроможність на рівні 7 тис. транспортних засобів та 35 тис. громадян щодоби.

Керівник проектної організації ТОВ "Ароф" Тетяна Поливанова наголосила на тому, що працювати над проектом було цікаво і приємно. Було побудовано своєрідне місто: раніше ж не було ані води, ані каналізації, і все це потрібно було не тільки спроектувати, а й побудувати у стислі терміни.

Із рук головного інженера підрядника робіт з реконструкції ТОВ "Центренергобуд" Ростислава Соколовського та підрядника робіт - керівника ПАТ "Південспецбуд" Миколи Шевякіна начальник митниці Сергій Іванов отримав символічний ключ від "Гоптівки".

Після цього начальник митниці Сергій Іванов та заступник голови Харківської облдержадміністрації - керівник апарату Василь Хома охоче розповіли представникам засобів масової інформації про успішні результати роботи з реконструкції, вдалу взаємодію керівництва митниці та області у даному питанні. Василь Хома також відмітив, що розглядається питання реконструкції у подальшому і міжнародного автомобільного пункту пропуску "Плетенівка".

Далі присутні вирушили на ознайомлення з інфраструктурою пункту пропуску та технічними можливостями прикордонного та митного контролю. Було також представлено новозбудовану будівлю, де розташовуються робочі місця посадових осіб прикордонної та митної служби для здійснення прикордонно-митного контролю пішоходів. Гості одноголосно погодились у тому, що посадовими особами митниці було пройдено тернистий шлях під час реконструкції, а результат є безсумнівно вражаючим.

Державна митна служба України

Документ классифицирован в разделах :
     1.1.1. Пункты пропуска

 
С 1 января 2013 года в Беларуси вводится система Tax Free
 

Иностранцы смогут получить сумму НДС по системе Tax Free в пунктах пропуска, где находятся структурные подразделения банков. Об этом сообщила сегодня журналистам заместитель министра по налогам и сборам Элла Селицкая, передает корреспондент БЕЛТА.

С 1 января 2013 года в Беларуси вводится система Tax Free - механизм возврата НДС с белорусских товаров, приобретенных в республике иностранцами. Минимальная стоимость покупок при возврате НДС должна составить Br800 тыс. Товар должен быть приобретен в одном магазине в течение одного рабочего дня. Сумму налога возвращать не будут в случаях, когда товар в Беларуси освобожден от НДС или по нему применяется пониженная ставка (например, это касается продовольственных товаров). Кроме того, не подлежат возврату НДС подакцизные товары. "По другим товарам возврат налога будет осуществляться", - отметила замминистра.

Механизм возврата НДС будет работать следующим образом: иностранец в пункте пропуска предъявляет чек при выезде из страны. Причем потребитель может получить сумму НДС наличными деньгами в пунктах пропуска, где будут находиться структурные подразделения банков. Если иностранец будет выезжать из страны через пункты пропуска, где отделения банка не представлены, то денежные средства ему переведут на расчетный или карт-счета.

"Система Tax Free вводится в связи с тем, что в Беларуси организуется все больше международных мероприятий, а также в связи с развитием культурно-познавательного и оздоровительного туризма", - пояснила Элла Селицкая. Кстати, Беларусь первой среди стран Таможенного союза вводит подобный механизм.

Виртуальная таможня

Документ классифицирован в разделах :
     6.3. Таможенные правила зарубежных стран

 
Налоговая поможет бизнесу избегать рискованных ситуаций из-за неверного толкования национального законодательства иностранными предпринимателями
 

ГНС Украины вводит новый сервис для предприятий с иностранными инвестициями - предоставление правовой оценки инвестпроектов на наличие налоговых рисков. Таким образом налоговая будет помогать бизнесу избегать рискованных ситуаций через неверное толкование национального законодательства иностранными предпринимателями.

По словам аналитиков налоговой, инвесторы не всегда правильно трактуют налоговое законодательство и не понимают тех пределов, за которыми оптимизация становится нарушением. Более того, сегодня существует устойчивый рынок услуг по построению бизнес-процессов, которые, с точки зрения налогового законодательства, являются незаконными. Довольно часто менеджеры компаний пользуются этими схемами без ведома работодателей для оптимизации расходов. Именно поэтому для многих инвесторов неприятным сюрпризом становятся сообщения о нарушениях, допущенных во время реализации инвестиционного проекта и начисленные штрафные санкции.

Избегать этих неприятностей предприятия с иностранными инвестициями смогут благодаря новому сервису. Кроме того, они также смогут проверить и добросовестность своих возможных предприятий-контрагентов.

Переписка будет индивидуальной и полностью конфиденциальной. При этом все обнаруженные ошибки предприниматели будут иметь возможность исправить самостоятельно до официального оформления сделки.

Воспользоваться сервисом сможет любое предприятие с иностранными инвестициями, независимо от страны происхождения капитала.

ЛІГА.Новости

Документ классифицирован в разделах :
     4. Платежи

 
Затверджено нову форму акта перевірки, який складається за результатами держконтролю за діяльністю митних брокерів
 

Наказ
"Про затвердження форми акта перевірки, який складається за результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю митних брокерів, та внесення змін до наказу Державної митної служби України від 30 листопада 2009 року N 1142"

Мінфін наказом від 28.11.2012 N 1233 затвердив форму акта перевірки, який складається за результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю митних брокерів.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 10 грудня 2012 р. за N 2052/22364 та набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Наказ Міністерства фінансів України від 28.11.2012 № 1233 готується до опублікування у Офіційному вісникуУкраїни № 97 28 грудня 2012 року.

Наказ Держмитслужби № 1233 від 28.11.2012 р.

Документ классифицирован в разделах :
     3.8. Декларанты