Виртуальный ТЕРМИНАЛ
Системы ЛИГА: Закон
Яндекс цитирования
META - украинская поисковая система
http://meta-ukraine.com
 
  Архив "НОВОСТЕЙ"
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
  День Месяц Год
   
   Новости за 29-05-2012

Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік зустрівся з Єврокомісаром Альгірдасом Шеметою
 

В Києві пройшла зустріч Голови Держмитслужби Ігоря Калєтніка та Єврокомісара з питань оподаткування та митного союзу Альгірдаса Шемети.

Голова Держмитслужби зазначив, що ця зустріч є надзвичайно важливою, оскільки Україна і Європейський союз наразі ведуть плідний і змістовний діалог. І цілий ряд ключових напрямків співробітництва ЄС з Україною міститься у Рамковій стратегії митного співробітництва між Україною і ЄС. Сторони домовилися розпочати ефективну роботу з імплементації Стратегії. Зокрема шляхом активізації роботи експертів.

Стратегія передбачає співпрацю в сфері обміну інформацією, управління ризиками, а також боротьби з митними порушеннями та контрабандою.

"Важливим напрямком є взаємодія в напрямку протидії незаконному переміщенню цигарок через спільну ділянку кордону" - підкреслив Голова Держмитслужби - "Адже за 2011 рік тут було виявлено понад 3 тисячі фактів затримання цигарок, вилучено 37,5 млн. шт. цигарок на суму 1,2 млн. євро. В Європі ця сума може зрости у 5-10 разів" - сказав Ігор Калєтнік.

Планується, що після здійснення внутрішньодержавних процедур Митна служба України та ОЛАФ (Європейська Служба по боротьбі з шахрайством) підпишуть Домовленість про співробітництво у сфері протидії незаконному переміщенню цигарок.

Ігор Калєтнік також підкреслив, що сьогодні митна служба України реформується відповідно до міжнародних, в першу чергу європейських, норм і стандартів.

"Ключовою складовою для модернізації митної системи та налагодження взаємодії з бізнесом є прийняття нової редакції Митного кодексу України. Митна служба націлена на новий формат відносин з підприємцями та створення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні" - сказав він.

Сторони підтвердили свою готовність і відкритість до всебічного співробітництва як на багатосторонньому, так і двосторонньому рівнях.

До відома: На сьогоднішній день товарообіг між Україною та ЄС постійно зростає. За 2011 рік він склав 44 млрд. дол. США (+36%). У 2012 році він сягає вже 13,3 млрд. дол. США.

Державна митна служба України

Документ классифицирован в разделах :
     6. Международное сотрудничество

 
С 1 июня у таможни - новые правила: что и как можно ввозить в Украину
 

С 1 июня украинцам, которые возвращаются из-за рубежа, и въезжающим к нам иностранцам можно будет ввезти без оплаты пошлины (10% от стоимости) товара на сумму до 1000 евро - вступает в силу Таможенный кодекс (ТК).

Как разъяснил нам один из авторов ТК нардеп Евгений Царьков (КПУ), в нем объединены 65 законов, появился принцип пост-аудита - возможности проверить реальную стоимость товара после его ввоза в Украину, и введена персональная ответственность таможенника за нарушение (главные изменения для граждан и бизнеса в графике ниже).

"Таможенник перестал быть всемогущим, его права ограничены проверкой правильности оформления документов на груз (документов стало вдвое меньше - 14 вместо 28) для бизнесменов, а для граждан - контролем за ввозом и вывозом запрещенных товаров (оружие, драгметаллы, антиквариат) без надлежащего оформления, - говорит Царьков. - Это должно убрать с таможни коррупцию, ведь нет смысла, например, давать мзду за пропуск фуры с цветами, если документы в порядке, но инспектор считает, что цена занижена - все равно максимум через 4 часа он обязан разрешить въезд. Кроме того, существенно, с 200 до 500-1000 евро, увеличена сумма беспошлинного ввоза товаров туристами, это важно, ведь на 200 евро можно купить только сувениры, поэтому все реально провозили больше, чувствуя себя преступниками".

Также Царьков считает, что новый ТК позволит сократить число таможенников вдвое (сейчас около 19 тыс. чел.). Таможенники воспринимают новый кодекс по-разному. "Сокращений не боимся, ведь открывается новый терминал D в Борисполе, работы хватит всем. Увеличение разрешенной стоимости ввозимых товаров снизит доходы бюджета, но мы станем тщательнее проверять, сборы и вырастут", - говорит пресс-секретарь Киевской облтаможни Марина Болицок. А вот экс-сотрудник таможни Ирина уверена, что многие инспекторы, контролирующие проезд фур с товаром, уволятся, ведь места перестанут быть "хлебными", либо, если не будет жесткого контроля сверху, начнут активнее крышевать "серых" импортеров (ввоз по заниженной стоимости), поборы с которых вырастут. Им выгоднее откупиться, чем подпасть под пост-аудит".

Виртуальная таможня

Документ классифицирован в разделах :
     5.3. Порядок пропуска отдельных предметов

 
Ігор Калєтнік: "У терміналі "D" створено максимально комфортні умови для пасажирів"
 

Голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік узяв участь в урочистому відкритті Президентом України нового терміналу "D" Бориспільского аеропорту.

"Що стосується митних органів, - технологія митного контролю, яка застосовується у новому терміналі, передбачає максимально комфортні умови для пасажирів. Вісім каналів "зеленого" коридору, один "червоного". У достатній кількості наявні інформаційні стенди, в тому числі і електронні, працюють консультаційні центри, які дозволять в повному обсязі забезпечити покладені на Митну службу завдання", - зазначив Голова Служби.

У кожному з чотирьох відділів митного оформлення митного поста "Бориспіль-аеропорт" працюють митники із знанням іноземних мов.

У терміналі "D" працює нова система обробки багажу. Вона розрахована на автоматичну обробку трьох тисяч одиниць на годину. Система передбачає три рівні митного контролю всього багажу, що переміщується у зону митного контролю багажного відділення.

До роботи у новому терміналі готові також 15 кінологічних команд. Усі службові собаки сертифіковані і вже пройшли відповідний курс підготовки на пошук наркотичних і вибухових речовин.

Державна митна служба України

Документ классифицирован в разделах :
     2.6. Авиаперевозки пассажирские

 
Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання
 

Відповідно до статті 378 Митного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що:

1) громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

без упаковки - у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

без упаковки - неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу;

2) під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці).

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2001 р. N 1652 "Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України продуктів харчування для власного споживання та перелік предметів, що не можуть бути віднесені до особистих речей громадян" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 51, ст. 2273).

3. Ця постанова набирає чинності з 1 червня 2012 року.

М. Азаров
Прем'єр-міністр України

Постановление КМУ № 434 від 21.05.12 р.

Документ классифицирован в разделах :
     5.1. Нормативные акты (законы, постановления, правила) по перемещению предметов

 
Відповідно до частини першої статті 195 Митного кодексу України та відповідних міжнародних договорів України Кабінет Міністрів України постановляє:

 

1. Затвердити перелік пунктів пропуску через державний кордон, в яких здійснюється переміщення товарів через митний кордон України, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з 1 червня 2012 року.

М. Азаров
Прем'єр-міністр України

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 травня 2012 р. N 435

<р align="center">ПЕРЕЛІК
пунктів пропуску через державний кордон, в яких здійснюється переміщення товарів через митний кордон України
1. Міжнародні пункти пропуску на кордоні з Республікою Польща:

для автомобільного сполучення - Ягодин, Устилуг, Рава-Руська, Краківець, Шегині, Смільниця;

для залізничного сполучення - Ягодин, Володимир-Волинський, Рава-Руська, Мостиська, Хирів.

2. Міжнародні пункти пропуску на кордоні із Словацькою Республікою:

для автомобільного сполучення - Малий Березний, Ужгород;

для пішохідного сполучення та велосипедистів - Малі Селменці;

для залізничного сполучення - Павлове, Чоп (Страж).

3. Міжнародні пункти пропуску на кордоні з Угорською Республікою:

для автомобільного сполучення - Чоп (Тиса), Дзвінкове, Косино, Лужанка, Вилок;

для залізничного сполучення - Чоп (Дружба), Соловка.

4. Міжнародні пункти пропуску на кордоні з Румунією:

для автомобільного сполучення - Дякове, Солотвино, Порубне;

для залізничного сполучення - Дякове, Тересва, Ділове, Вадул-Сірет.

5. Пункти пропуску на кордоні з Республікою Молдова:

1) міжнародні:

для автомобільного сполучення - Мамалига, Кельменці, Россошани, Сокиряни, Могилів-Подільський, Болган, Платонове, Кучурган, Маяки-Удобне, Старокозаче, Серпневе 1, Нові Трояни, Табаки, Виноградівка, Рені;

для залізничного сполучення - Мамалига, Кельменці, Сокиряни, Могилів-Подільський, Слобідка, Кучурган, Фрікацей, Рені;

для річкового сполучення - Ямпіль;

2) міждержавні:

для автомобільного сполучення - Олексіївка, Вашківці, Велика Косниця, Тимкове, Станіславка, Йосипівка, Великоплоське, Слов'яносербка, Градинці, Лісне, Малоярославець 1, Долинське;

для річкового сполучення - Цекинівка.

6. Пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією:

1) міжнародні:

для автомобільного сполучення - Червонопартизанськ, Красна Талівка, Новоазовськ, Успенка, Маринівка, Должанський, Ізварине, Просяне, Танюшівка, Плетинівка, Гоптівка, Велика Писарівка, Юнаківка, Катеринівка, Бачівськ, Грем'яч, Сеньківка;

для залізничного сполучення - Квашине, Червона Могила, Лантратівка, Тополі, Козача Лопань, Зернове;

для поромного сполучення - Крим;

2) міждержавні:

для автомобільного сполучення - Мілове, Покровка, Рижівка, Новобіла, Дьоміно-Олександрівка, Піски, Чугунівка, Миколаївка;

для залізничного сполучення - Одноробівка, Вовчанськ, Пушкарне, Волфіне.

7. Пункти пропуску на кордоні з Республікою Білорусь:

1) міжнародні:

для автомобільного сполучення - Доманове, Сеньківка, Нові Яриловичі, Славутич, Виступовичі, Городище, Дольськ, Пулемець;

для залізничного сполучення - Неданчичі, Щорс, Горностаївка, Удрицьк, Заболоття, Виступовичі;

2) міждержавні для автомобільного сполучення - Вільча, Майдан Копищанський, Прикладники, Самари, Піща.

8. Пункти пропуску для повітряного сполучення:

1) міжнародні - Львів, Ужгород, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький, Ізмаїл, Одеса, Лиманське, Вінниця, Миколаїв, Кульбакіне, Херсон, Сімферополь, Джанкой (тимчасовий), Севастополь, Керч, Запоріжжя, Маріуполь, Луганськ, Донецьк, Харків, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Суми, Рівне, Бориспіль, Гостомель, Київ (Жуляни), Черкаси, Сокольники;

2) міждержавні - Саки (тимчасовий), Кача (тимчасовий), Гвардійське (тимчасовий).

9. Міжнародні пункти пропуску для морського сполучення - Ренійський морський порт, Ізмаїльський морський торговельний порт, Усть-Дунайський морський торговельний порт, Білгород-Дністровський морський торговельний порт, Іллічівський рибний порт, Іллічівський морський торговельний порт, Іллічівський судноремонтний завод, Одеський морський торговельний порт, морський торговельний порт "Южний", Очаків, спеціальний порт "Октябрськ", ТОВ "Сільськогосподарське підприємство "Нібулон", ЗАТ "Миколаївський калійний термінал", Миколаївський морський торговельний порт, Дніпро-Бузький морський торговельний порт, Херсонський морський торговельний порт, Скадовський морський торговельний порт, Севастопольський морський рибний порт, Севастопольський морський торговельний порт, Балаклавський судноремонтний завод "Металіст" (тимчасовий), Євпаторійський морський порт, Ялтинський морський торговельний порт, Феодосійський морський торговельний порт, Феодосійський судномеханічний завод, Керченський морський торговельний порт, Керченський морський порт Камиш-Бурун, ВАТ "Суднобудівний завод "Залив" (тимчасовий), Керченський рибний порт, Бердянський морський торговельний порт, Маріупольський морський торговельний порт, Маріупольський морський порт комбінату "Азовсталь".

10. Міжнародні пункти пропуску для річкового сполучення - Миколаївський річковий порт, Херсонський річковий порт.

Постановление КМУ № 435 від 21.05.12 р.

Документ классифицирован в разделах :
     1.1.1. Пункты пропуска